Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hemofili hastalarının sorunları tartışıldı

Atakum’da bir otelin toplantı salonunda düzenlenen çalıştayda hemofili hastalarının yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Hemofili hastalarının karşılaştığı sorunları dinleyen uzmanlar, sorunlar karşısında hastaların nasıl hareket etmesi gerektiğini anlattı.

Amacımız hemofili hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek

Çalıştay hakkında bilgi veren 19 Mayıs Hemofili Derneği Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Kan Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan Albayrak, Biz bu toplantıyla genç erişkin hemofililerin sorunlarının ve beklentilerinin ne olduğunu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Toplantımızın sonunda sorunları ortaya yatıracağız ve çözüm önerileri alacağız. Hemşirelerimiz bizimle birlikte olacak. Hastalarımıza damar yolu açma, ilaçlarını alma konularında bilgiler aktaracak. Bu tür etkinliklerdeki amacımız hemofililerimiz yaşam kalitesini artırmak ve sorunlarını çözmek dedi.

Bir önceki yazımız olan Kavak Belediyesi kaçak yapılaşmaya savaş açtı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir