Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KARADENİZBİRLİK’ten üreticiye kredi desteği

KARADENİZBİRLİK’in her kampanya döneminde üretici ortaklarını tarlaya tohum atmadan desteklemeye başladığını hatırlatan Genel Müdür Ünal Erarslan, 2017 yılı ekilişleri için de üreticilerin finansman ihtiyaçlarına ayni ve nakdi krediler ile yardımcı olmaya devam ettiklerini söyledi.

Ortaklara uygun ödeme koşulları

Genel Müdür Erarslan, “Birliğimiz bu amaçla, 2017 yılı yağlı tohum ekilişlerine yönelik olarak üretici ortaklarımıza üretim öncesi tarla hazırlığı için 5,8 milyon TL tutarında nakdi kredi dağıtımı yapmış, başta tohum, zirai ilaç, küspe ve yağ olmak üzere yaklaşık 7 milyon TL değerinde de ayni katkı sağlayarak toplamda 12,8 milyon TL tutarında kredi dağıtmıştır. Bir üretici kuruluşu olan KARADENİZBİRLİK’in önceliği ürünü ve üreticiyi desteklemek olup birliğimiz, yıllardır üreticilerimizin tarımsal faaliyetlerinin hızlandığı ve nakit ihtiyacının en yoğun olduğu bu dönemde ortaklarına uygun ödeme koşullarında hasat vadeli tarımsal girdi desteği sağlamaktadır” dedi.

Tüm imkanlar üretici için

Amaçlarının bölgede üretim potansiyeli olan ayçiçeği üretimini arttırmak ve ülkenin yağlı tohum ihtiyacının ithalat ile değil yerli üretimden karşılanmasına destek olmak olduğunu dile getiren Genel Müdür Ünal Erarslan, ayrıca şunları söyledi: “Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatiflerin üst birliği olarak Birliğimiz, tüm imkanlarını yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir. Birliğimizin güçlenmesi, 23 bin ortak üreticinin de güçlenmesi, desteklenmesi ve ürününün değerlenmesi demektir. Yağlı tohumlarda yerli üretim artışının sağlanması için, devlet tarafından yapılacak teşvik ve desteklemeler mutlaka arttırılmalıdır. Üreticisinden aldığı hammadde ile ürettiği yüzde yüz saf ve helal sertifikalı ender yağlardan olan KARADENİZBİRLİK markalı ayçiçeği yağı ile de, tüketiciye hizmet vermekte ve bu konuda piyasayı regüle ederek, bölge ve ülke ekonomisine de katkı sunmaktadır. Birliğimiz, bundan sonra da bölgemizde üretim artışını sağlayacak şekilde üreticilerimize her türlü ayni ve nakdi katkıyı sağlayarak yerli üretimin desteklenmesine devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Bayat ekmekleri leziz yemeklere dönüştürdüler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir