Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Köktaş yeni anayasayı anlattı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, iş adamları, esnaflar, meslek odaları ve dernek başkanlarıyla bir araya geldi. İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol da katıldı.

Programda konuşan Milletvekili Fuat Köktaş, Bu anayasa değişikli Cumhurbaşkanı’na daha çok yetki ve güç vermiyor, üstelik gücünü de kırıyor. Biz herkesin istediği elbiseyi dikemeyiz. Bizim Türkiye’nin istediği elbiseyi dikmemiz gerekir. Bu anayasa koalisyonlara karşı önlem alan ve zaman kaybını ortadan kaldıran bir anayasadır. 7 Haziran’da AK Parti CHP ile hükümet kurmaya hazırlanırken bombalar silahlar patlamaya başladı. Terör patladı. ‘CHP ile hükümet kurun’ naraları atılırken ve tam düğmeye basılmışken, Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı? Ha CHP ile hükümet kurmuşum ha PKK’nın temsilcileriyle kurmuşum çünkü beraber hareket ediyorlar. Hadi bakalım seçime. ‘Millet bu işi çözer’ dedi. Milletimiz 1 Kasım’da çözdü” dedi.

“Birileri gençlerimizin ülke meseleleriyle ilgilenmelerini istemiyorlar”

Seçilme yaşının 18’e indirilmesi konusuna değinen Köktaş, “18 yaşındaki gençlerimizin seçilme hakkının olmasına tepki gösteriyorlar. Bu gençlerimizi siyasete alıştırsak, ülke meselelerine duyarlı yetişseler, diğer gençlere de örnek olsalar ne kaybederiz? Ben 1986 yılında 19 yaşındayken Çarşamba’nın Irmaksırtı Mahallesi’nde Refah Partisi’nin temsilcisi olarak siyasete başladım. Hem işimi hem siyasetimi yapıp bugünlere kadar geldim. Ama birileri gençlerimizin ülke meseleleriyle ilgilenmelerini istemiyorlar. Onlar gençlerin sosyal medya fenomeni olmalarını, gidip kafelerde, barlarda zaman öldürmelerini istiyorlar diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bakan Kılıç, genç güreşçileri ödüllendirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi