Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tok: “Ortak paydamız Samsun”

“Samsunluluk vurgusu”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Havza ve Köyleri Severler Derneği, İkizceliler Derneği, Gümüşhane Kelkit Özen Köyü Derneği ile Gebililer Kültür ve Dayanışma Derneği’nin başkan ve yöneticilerini Gazi Hizmet Binasında ağırladı.

Hemşehri derneklerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Erdoğan Tok, mikro milliyetçilik anlayışının hemşehrilik ruhuna aykırı olduğunu, tüm hemşehrilerin Samsunluluk çatısı altında bir ve beraber olması gerektiğini vurguladı.

“Mikro milliyetçilik Samsunluluk ruhuna zarar veriyor”

Samsun’un birçok ilden göç alması ve Karadeniz’de bir merkez konumunda olmasının avantaj oluşturacak bir durum olduğunu belirten Başkan Erdoğan Tok, “Samsun birçok ilden göç alan bir şehir ve en yoğun nüfusun yaşadığı ilçe olan İlkadım ilçemiz de dolayısıyla yoğun göç almış bir ilçe. Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Artvin, Gümüşhane, Amasya, Tokat gibi yakın şehirlerin yanı sıra büyük şehirlerden de çok sayıda göç almakta. Tam da bu noktada biz yöneticiler ve hemşehri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İstanbul ve Samsun’un mimarları yan yana başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir